Επίπεδα αντίστασης: 16 (ηλεκτρονικά)
Σύστημα αντίστασης: μαγνητικό
Βάρος τροχού 20 κιλά
Διαστάσεις Ελλειπτικού: 162 x 64 x 180 cm
Μέγιστο Βάρος Χρήστη: 130 κιλ
HAMMER CrossPace Norsk 5.0 Ελλειπτικό (398110002)
Ελλειπτικό CrossPace 5.0 NorsK
Κομψός ξύλινος σχεδιασμός, συνδεσιμότητα και σμίλευση γλουτών όλα σε ένα!
Το CrossPace 5.0 NorsK εντυπωσιάζει με τη σταθερότητά και τον εκπληκτικό, ξύλινο σχεδιασμό του. Το συγκεκριμένο ελλειπτικό δεν είναι μόνο ένας εξαιρετικά λειτουργικός εξοπλισμός άσκησης, αλλά και ένα πραγματικό μέρος της διακόσμησης που εμπλουτίζει τα δωμάτιά σας με μια ζεστασιά και κομψότητα που μόνο τα φυσικά υλικά μπορούν να προσφέρουν. Με τη ρυθμιζόμενη κλίση 3 επιπέδων, μπορείτε να προσαρμόσετε και να εντείνετε την προπόνηση σύμφωνα με τις επιθυμίες σας.
Fitness Nature Made.
Το όραμά μας είναι να φέρουμε την κίνηση στην καθημερινότητά σας, δημιουργώντας έτσι έναν καλύτερο τρόπο ζωής.
Με τον σχεδιασμό του σε μια κομψή εμφάνιση ξύλου, ο εξοπλισμός γυμναστικής της Σειράς NorsK ταιριάζει άψογα στο σαλόνι σας και σας παρακινεί να γυμνάζεστε τακτικά σε ένα ευχάριστο και οικείο περιβάλλον.

Ο προσωπικός σας προπονητής
Η πολυλειτουργική Κονσόλα Push & Turn με την έγχρωμη οθόνη LCD παρέχει μια σαφή και συνοπτική επισκόπηση των δεδομένων προπόνησής σας. Ενσωματωμένη φωτεινή σηματοδότηση για καρδιακούς παλμούς και RPM, που σας επιτρέπει να ελέγξετε την ένταση της προπόνησής σας με μια ματιά. Απολαύστε συνολικά 24 προγράμματα άσκησης.
Σε 3 επίπεδα
Ρυθμίζοντας την κλίση, δημιουργείτε διαφορετικά πρότυπα κίνησης και έτσι ασκείτε διαφορετικές ομάδες μυών. Μια υψηλότερη κλίση επικεντρώνεται στους γλουτούς και στους μηριαίους δικεφάλους, ενώ μια χαμηλότερη κλίση επικεντρώνεται περισσότερο στους μηριαίους δικεφάλους.


HAMMER Workouts
Ανακαλύψτε τις δυνάμεις σας - Καθοδηγούμενες, ειδικά προσαρμοσμένες προπονήσεις ενδυνάμωσης - για αρχάριους και προχωρημένους χρήστες.
Yoga & Εκτάσεις - Τα ανανεωτικά μαθήματα, όπως η γιόγκα και οι εκτάσεις, προσφέρουν ποικιλία και βελτιώνουν την κινητικότητα και την ανανέωσή σας.
Ποικιλία Προπόνηση Αντοχής - Επιλέξτε από διάφορες κατηγορίες εξοπλισμού για την προπόνηση αντοχής σας. Είτε πρόκειται για κωπηλασία, διάδρομο, ποδήλατο ή ελλειπτικό.
Συνεχής Εξέλιξη - Υπάρχουν πάντα καινοτόμες προπονήσεις με σχέδια άσκησης που παρέχουν νέα ερεθίσματα και ποικιλία.
Fitness. Fun. Anywhere.
Η εφαρμογή Kinomap κάνει την προπόνηση στο διάδρομο, στο ποδήλατο, στο ελλειπτικό ή στην κωπηλασία σας, πιο διασκεδαστική από ποτέ.
Επιλέξτε ένα βίντεο και παρακολουθήστε την κίνησή σας μέσα στο χάρτη επιλεγμένων διαδρομών και των σχετικών βίντεο που τις συνοδεύουν. Η εφαρμογή θα αλλάζει αυτόματα την κλίση ή την αντίσταση του εξοπλισμού σας, ώστε να ταιριάζει με τη διαδρομή που επιλέξατε!
Train at home
Η εφαρμογή Zwift συνδυάζει τη διασκέδαση των video games με την ένταση μία σοβαρής προπόνησης, βοηθώντας σας να γίνεται πιο γρήγοροι.
Ανεβείτε επίπεδο μέσα από τους εικονικούς κόσμους της εφαρμογής παρέα με άλλους ποδηλάτες από όλο τον κόσμο, που θα σας παρακινούν σε κάθε προσπάθεια. Επιλέξτε ανάμεσα σε πλήθος προγραμμάτων προπόνησης, ομαδικών αγώνων, διαδρομών και πολλά ακόμη και γίνεται δυνατότεροι. Ανακαλύψτε τον κόσμο του Zwift!

| Τύπος | Μαγνητικό, ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενο |
|---|---|
| Επίπεδα Αντίστασης | 16 ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενα |
| Μήκος βήματος | 50 cm |
| Βάρος χρήστη (κιλά) | 130 |
| Μετάδοση κίνησης | Ιμάντας με αυλακώσεις |
| Σύστημα στροφάλου (άξονας) | Τριών τεμαχίων |
| Βάρος τροχού (βολάν) | 20 kg |
| Πεντάλ | Αντιολισθητικά |
| Χειρολαβή | Σταθερές και Κινούμενες |
| Τύπος οθόνης | LCD με Σκούρο Μπλε οπίσθιο φωτισμό |
| Ενδείξεις | Απόσταση, ταχύτητα, καρδιακοί παλμοί, θερμίδες, στροφές ανά λεπτό (RPM), watts, επίπεδο αντίστασης, χρόνος |
| Εξοικονόμηση ενέργειας | Ναι |
| Εφαρμογές | Hammer Workouts, Kinomap, Zwift |
| Προγράμματα | 12 |
| Προγράμματα ικανότητας (Fitness Test) | 0 |
| Προγράμματα χρήστη | 4 |
| Προγράμματα καρδιακού παλμού | 5 |
| Αποκατάσταση καρδιακού παλμού (Recovery) | Όχι |
| Μέτρηση σωματικού λίπους (Body Fat) | Ναι |
| Υποδοχή φόρτισης USB | Όχι |
| Συνδεσιμότητα Bluetooth | Ναι |
| Ανεμιστήρας | Όχι |
| Βάση ανάγνωσης / tablet | Ναι |
| Ποτηροθήκη / Θήκη αντικειμένων | Όχι |
| Καρδιακός παλμός | Επαφής και Ασύρματα |
| Δέκτης ασύρματης λήψης καρδιακού παλμού | Ναι |
| Ασύρματη ζώνη μέτρησης παλμού | 5 kHz, πωλείται χωριστά |
| Λοιπά χαρακτηριστικά | Κλίση 3 επιπέδων (2°, 6°, 12°), Q-Factor 13 cm |
| Ρυθμιζόμενοι σταθεροποιητές πλαισίου | Ναι |
| Ρόδες Μεταφοράς | Ναι |
| Βάρος ελλειπτικού | 73 |
| Διαστάσεις ελλειπτικού | 162 x 64 x 180 cm |
| Πιστοποίηση ασφαλείας | DIN EN ISO 20957 -1/9 |
| Εγγύηση | Μηχανισμός και Ηλεκτρονικά Μέρη: 2 έτη, Πλαίσιο: 10 έτη |
| Βάρος | 88,30 (kg) |
| Μήκος | 165,00 (cm) |
| Πλάτος | 47,00 (cm) |
| Ύψος | 67,00 (cm) |
Τα cookies είναι σημαντικά για την εύρυθμη λειτουργία του schinas-electric.gr και για την βελτίωση της online εμπειρία σας.
Επιλέξτε «Αποδοχή» ή «Ρυθμίσεις» για να ορίσετε τις επιλογές σας.
Τα στατιστικά cookies μας δίνουν τη δυνατότητα να αξιολογούμε την αποτελεσματικότητα των διάφορων λειτουργιών του site μας ώστε να βελτιώνουμε συνεχώς την εμπειρία που προσφέρουμε.
Τα εργαλεία που χρησιμοποιούμε περιλαμβάνουν τα Google Analytics, Hotjar, Skroutz Analytics, Facebook Pixel, Pinterest Tag.
Αυτά τα cookies χρησιμοποιούνται από υπηρεσίες τρίτων για διάφορες λειτουργίες όπως αλληλεπίδραση με κοινωνικά δίκτυα, χάρτες, κτλ. Χωρίς αυτά οι επιπλέον λειτουργίες δεν θα είναι διαθέσιμες.
Τα εργαλεία που χρησιμοποιούμε περιλαμβάνουν τα Google Maps, AddThis social/share buttons, SnapWidget / Instagram widget.